Zbiórka złomu w gminie Nowe Piekuty na potrzeby budującego się Domu Miłosierdzia

Wiaderko złomu na budowę domu – pod takim hasłem odbędzie się w gminie Nowe Piekuty zbiórka złomu na potrzeby budującego się Domu Miłosierdzia. To jedna z inicjatyw organizowanych przez Fundację Pojednanie z Hodyszewa.

Zbiórka rozpocznie się 17, a zakończy 30 czerwca. Przez siedem dni ekipa zbierająca różnorakie metale odwiedzi w sumie 33 miejscowości. Dokładny terminarz zamieszczamy poniżej.

Należy zaznaczyć, że akcję wspiera Marek Kaczyński, Wójt Gminy Nowe Piekuty.

Fundacja Pojednanie przeprowadziła w marcu br. podobną akcję na terenie parafii Hodyszewo i spotkała się ona z dużym odzewem. – Ludzie chętnie wystawiali przed swoje posesje różne metalowe elementy. Do kontenera trafiły części samochodowe i od ciągników, grzejniki i rury od centralnego ogrzewaniu, siatka ogrodzeniowa, drut kolczasty, blachy, koryta metalowe, a nawet stara taczka z metalowym kółkiem – wylicza Marek Kiersnowski, koordynator zbiórki.

– Zgłaszają się do nas następne osoby chcące oddać złom, dlatego podjęliśmy decyzję, aby kontynuować zbiórkę w innych miejscowościach z terenu gminy Nowe Piekuty – mówi ks. Jacek Zakrzewski SAC, przewodniczący Zarządu Fundacji Pojednanie. – Myślimy również o sąsiednich gminach.

Budujący się Dom Miłosierdzia będzie ośrodkiem terapeutycznym dla osób z uzależnieniem i pomocy rodzin. Jego pierwsza cześć powstaje w oparciu o budynek po byłej szkole podstawowej w Hodyszewie. Kolejne powstaną zupełnie od podstaw.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.