XX Dożynki Gminne w Nowych Piekutach

Dożynki Gminne w Nowych Piekutach to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu Gminy. W tym roku, 4 września, obchodzono je po raz XX. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą dziękczynną za zebrane plony w kościele parafialnym pw. Św. Kazimierza w Nowych Piekutach  .  Następnie odbył się tradycyjny korowód dożynkowy na czele z  Starostami Dożynek Panią Hanną Jankowską i Panem Robertem Saniewskim. 

Zebranych na placu gości powitał Wójt Gminy Pan Marek Kaczyński, który serdecznie powitał wszystkich przybyłych gości licznie przybyłych na tę uroczystość.

Po oficjalnej części uroczystości na zgormadzonych czekało wiele atrakcji. Koła gospodyń wiejskich z terenu gminy przygotowały dożynkowe stoiska z pysznymi regionalnych smakowitościami. Kolorowe stoły przygotowały KGW Janko-wianki, Kostrowianki, Przyjazna Wieś, Rzepinki, Śliwowianki, Żochowiacy oraz Sołectwo Jabłoń Piotrowce . W trakcie dożynek pracowała komisja konkursowa, która wybrała najpiękniejszy wieniec dożynkowy, najlepszy tradycyjny stół wiejski, najlepszą tradycyjną potrawę oraz najsmaczniejszą własną nalewkę. 
Podsumowano również konkursy na najpiękniejszy ogród oraz na najbardziej zadbaną wieś .

Rozegrano również finał rozgrywek o Puchar Wójta Gminy Nowe Piekuty. Po ciężkiej walce puchar zdobyła drużyna z Nowych Piekut.

Wśród atrakcji była parada motocykli, występy muzyczne i zabawa taneczną. Najmłodsi mogli oddać się szaleństwo na dmuchanym placu zabaw, eurobungee, czy wziąć udział w animacjach. Dużym powodzeniem cieszyła się zagroda z alpakami, które można było głaskać i karmić. Najmłodsi mieli możliwość przejażdżki na kucykach jak również bryczce.

Wszystkim zgromadzonym gościom czas umilili Chór „Swojskie Melodie” oraz zespół Sami Swoi. Na scenie zaprezentował się także Piekut Band, Fajzer, Shock, Golden Eye, a wieczorną zabawę taneczną, która trwała do późnych godzin wieczornych poprowadził DJ Mateusz Szulc.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.