Wiosenne Targi Ogrodnicze w Szepietowie 16 i 17 kwietnia 2016 r.

2016_wiosna

Największe w regionie wydarzenie branży ogrodniczej

Tylko w Szepietowie przez dwa dni znajdziesz wszystko do ogrodu i sadu oraz rękodzieło i smaki Podlasia. Gwarantujemy największy wybór nasadzeń ozdobnych i materiału szkółkarskiego w województwie podlaskim. 16 i 17 kwietnia 2016 r. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie organizuje Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie.

Targi otwierają kalendarz imprez Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Dla zwiedzających przygotowaliśmy moc atrakcji m.in.: wystawy, pokazy, konkursy i bogatą ofertę wystawienniczą.

Ogrodnicze szaleństwo

Wiosenne targi to idealne miejsce do sprawnego przygotowania się do sezonu ogrodniczego. W Szepietowie znajdziesz unikalne nasadzenia i odświeżysz swój ogród na wiosnę. Kilkudziesięciu wystawców zaoferuje: materiał szkółkarski ozdobny i owocowy, nasiona warzyw, ziół, kwiatów, rozsady warzyw i kwiatów, kwiaty doniczkowe, sprzęt i środki do produkcji ogrodniczej. Nie zabraknie nawozów i środków ochrony roślin, obiektów małej architektury, sprzętu i mebli ogrodowych. Ekspozycję targową wzbogaci szeroka oferta narzędzi i maszyn ogrodniczych. Zwiedzający uzyskają informacje dotyczące projektowania i urządzania ogrodów oraz pielęgnacji roślin.

Miód i regionalne przysmaki

Na szepietowskich targach tradycyjnie już furorę robią regionalne przysmaki. Będzie można zaopatrzyć się w chleb na zakwasie, swojską wędlinę, ser koryciński, a także oscypki. Będą mrowiska i sękacze, a do popicia kwas chlebowy, podpiwek i domowe nalewki.

Targi Pszczelarskie przyciągną pszczelarzy i firmy oferujące bogaty wybór miodów. W pasiece Ośrodka można będzie uzyskać fachowe porady z zakresu pszczelarstwa i uczestniczyć w wykładzie o tworzeniu odkładów pszczelich.

Edukacja i bezpieczeństwo

Przygotowaliśmy ciekawe wykłady m.in.: dowiesz się jakimi zasadami kierować się przy estetycznym zagospodarowaniu przydomowych ogrodów. Można będzie skorzystać z fachowego doradztwa – swoje stoiska będą miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa. Będzie okazja zapoznać się z działaniami prewencyjnymi prowadzonymi przez Policję i Straż Pożarną. Po raz pierwszy odbędzie się kontrolowany pokaz gaszenia słomy.

Równolegle z targami odbędzie się Wystawa Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego, przez dwa dni będzie można obejrzeć ponad 200 sztuk okazów. Przy okazji hodowcy wezmą udział w szkoleniu na temat hodowli i oceny fenotypu królików rasowych.

Pokazy i konkursy

Podczas targów będzie okazja sprawdzić swoją wiedzę z rozpoznania nasadzeń ozdobnych. Po raz pierwszy odbędą się pokazy rękodzielnicze oraz prezentacja prac Stowarzyszenia Artszep. Nie zabraknie występów lokalnych zespołów artystycznych.

Tradycyjnie zostaną wybrane hity targów oraz wyłonieni najlepsi wystawcy. Poznamy zwycięzców konkursu internetowego na najpiękniejszy ogród.

Zapraszamy do odwiedzania stoisk w godzinach od 8.00 do 16.00.

 Marlena Zaremba

PROGRAM

16 kwietnia – SOBOTA

9.30                       Otwarcie targów (tereny wystawowe)

10.00  Wykład: Zasady estetycznego zagospodarowania przydomowych ogrodów

– Izabela Targ, PODR w Szepietowie (Ośrodek szkoleniowy, sala nr 5)

10.00 – 15.00  Szkolenie: Hodowla i ocena fenotypu królików rasowych

10.00  Fizjologia trawienia, żywienie oraz użytkowanie rozpłodowe królików. Ochrona zdrowia i profilaktyka – prof. Paweł Bielański, Instytut Zootechniki PIB (budynek główny, sala nr 4)

13.00  Praktyczny pokaz oceny królików oraz zasady ich przygotowania do wystawy

– dr Grzegorz Otulakowski, Tadeusz Kwiatkowski, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt (Ring)

17 kwietnia – NIEDZIELA

9.00 – 15.00  Szkolenie: Hodowla i ocena fenotypu królików rasowych

Praktyczny pokaz oceny królików oraz zasady ich przygotowania do wystawy

– dr Grzegorz Otulakowski, Tadeusz Kwiatkowski, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt (Ring)

11.00   Wykład: Zasady tworzenia odkładów pszczelich – Adam Boguta, PODR w Szepietowie (budynek główny, sala nr 4)

12.30   Rozstrzygnięcie konkursów (tereny wystawowe)

– Hit Targów, Najatrakcyjniejsze stoisko, Najbogatsza oferta i Najlepszy Produkt Pszczelarski

– Najpiękniejszy ogród – konkurs internetowy

12.45   Kontrolowany pokaz gaszenia słomy – KW PSP w Białymstoku przy współpracy KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem i OSP w Szepietowie

W PROGRAMIE RÓWNIEŻ

– Wystawa Królików i Drobiu Ozdobnego

– Konkurs „Zgadnij co to za roślina?”

– Doradztwo rolnicze

– Doradztwo z zakresu pszczelarstwa (pasieka Ośrodka)

– Pokazy rękodzieła i twórczości Stowarzyszenia Artszep

– Występy zespołów artystycznych

– Produkty regionalne i ekologiczne

8.00 – 16.00  Zwiedzanie stoisk wystawienniczych

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.