Ważne zmiany w aplikacji eWnikosekPlus!

W celu ułatwienia rolnikom wypełnienia elektronicznego dokumentu Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wprowadza corocznie zmiany w obsłudze wspomnianej aplikacji. Ważne jest aby rolnicy unikali pomyłek, dlatego aplikacja jest uaktualniana i udoskonalana. W 2021 roku rolnicy mogą składać dokumenty tylko elektronicznie poprzez aplikacje eWniosekPlus.

Wprowadzone zmiany to m.in. dodanie sekcji wskazującej najbardziej aktualny wniosek wysłany do ARiMR; generowanie się ostrzeżenia o niewykorzystaniu w całości maksymalnego kwalifikowanego obszaru (MKO) na działce; wyświetlanie się błędów, ostrzeżeń czy też wizualizacji w sposób bardziej wyeksponowany; a także udostępniono przegląd listy upraw czy elementów EFA (obszarów proekologicznych) zdefiniowanych w gospodarstwie.

Aplikacja eWniosekPlus bardzo ułatwia przebieg wypełniania oraz składania wniosków. Na podstawie wybranych płatności i narysowanych granic uprawy dane płatności obszarowych generowane są automatycznie. Tym samym rolnik nie musi wpisywać powierzchni działek wystarczy tylko, że wyrysuje granice działki rolnej, a wyliczenie powierzchni wygenerowane zostanie automatycznie. Aplikacja daje również dostęp do aktualnych danych dotyczących płatności bezpośrednich oraz możliwość wyboru doradcy nadania mu upoważnienia do obsługi wniosku na dany rok. Jest to duże udogodnienie dla rolników, którzy nie posiadają komputera lub mają obawy czy sami wypełnią poprawnie eWniosek.

Termin, w którym rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie płatności wraz z wymaganymi załącznikami to 15 marca – 15 maja 2021 roku. Ostatni dzień terminu przypada w sobotę, więc złożenie wniosku możliwe będzie do 17 maja 2021 r. Zmiany we wnioskach można zgłaszać do 31 maja 2021.

Specjaliści w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie oraz w Powiatowych Zespołach Doradczych posiadają niezbędną wiedzę i umiejętności by pomagać rolnikom w obecnym naborze dot. płatności bezpośrednich i płatności w ramach PROW 2014-2020, oraz w innych trwających i nadchodzących naborach wniosków wg. harmonogramu wniosków zamieszczonego na stronie ARiMR. Zapraszamy do współpracy.              

Sylwia Sikorska PODR Szepietowo

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.