Uroczystość wręczenia pucharów za sportowe osiągnięcia młodzieży szkolnej z terenu Gminy Nowe Piekuty

19 września 2019 roku odbyła się doroczna uroczystość sportu szkolnego, podczas której Marszałek Województwa Podlaskiego wręczył pamiątkowe puchary wójtom gmin, które po całorocznej rywalizacji zajęły czołowych osiem miejsc w klasyfikacji powiatów, miast i gmin w sporcie dzieci i młodzieży za rok szkolny 2018/2019.  

W klasyfikacji końcowej gmin wiejskich w sporcie szkolnym za rok 2018/2019 Gmina Nowe Piekuty zajęła trzecie miejsce w województwie podlaskim uzyskując łącznie 986 punktów. Osiągnięcia uczniów z terenu naszej gminy pozwoliły na zajęcie 1 miejsca spośród gmin naszego powiatu. Na dalszych miejscach uplasowały się gminy: Sokoły ( 7 miejsce ) gmina Kulesze Kościelne ( 20 miejsce ) oraz Klukowo ( 26 miejsce). Pamiątkowy puchar podkreślający osiągnięcia sportowe został przekazany na ręce Wójta Gminy Nowe Piekuty Pana Marka Kaczyńskiego.

W pozaszkolnych osiągnięciach uczniów Szkoła Podstawowa im. Ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach zajęła I miejsce w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt., oraz w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców.

Natomiast Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej zajęła I miejsce w Igrzyskach Dzieci w Finale Wojewódzkim w piłce ręcznej chłopców, oraz II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Finale Wojewódzkim w piłce ręcznej dziewcząt.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.