SPR Nowe Piekuty awansował do I Ligi

W sobotę, 22 kwietnia 2023 roku, w hali Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce odbył się ostatni mecz sezonu 2022/2023 Warszawsko-Mazowieckiej II Ligi Piłkarzy Ręcznych. Stowarzyszenie Piłkarzy Ręcznych (SPR) Nowe Piekuty podejmowało MKS Padwa II Zamość. Mimo porażki 31:33 (14:19), zespół z Nowych Piekut mógł świętować historyczny awans do I ligi.

Pod wodzą trenera Norberta Marksa, nowopiekucka drużyna zakończyła sezon na pierwszym miejscu w II lidze, zapewniając sobie awans do wyższej klasy rozgrywek. Jest to niebywały sukces w historii podlaskiej piłki ręcznej, jako że SPR Nowe Piekuty staje się pierwszą drużyną z naszego regionu, która w zagra na tak wysokim szczeblu.

Od powstania stowarzyszenia w 2015 roku, klub z Nowych Piekut nieustannie rozwijał się sportowo i organizacyjnie. Co roku, piłkarze ręczni z Podlasia zmagali się z coraz silniejszymi rywalami, by w końcu osiągnąć swój cel – awans do I ligi. Wspólnymi siłami zawodników, trenerów i klubu, SPR Nowe Piekuty zrealizowało historyczne marzenie.

Warto zaznaczyć, że zespół zrzesza szczypiornistów z różnych regionów województwa podlaskiego, co dodatkowo podkreśla wyjątkowość i sukces tej drużyny. Dzięki ciężkiej pracy i wspólnemu wysiłkowi, klub ze skromnych początków może dziś cieszyć się uznaniem na szczeblu ogólnopolskim.

Choć ostatni mecz sezonu zakończył się porażką, to humory zawodnikom i kibicom nie zepsuł. Wyjątkowy sukces SPR Nowe Piekuty, którym jest awans do I ligi, świętowano z radością i dumą. Teraz przed drużyną nowe wyzwania, jakie niesie ze sobą gra na wyższym szczeblu rozgrywek.

Po zakończonym meczu nadszedł na czas na świętowanie. Wszyscy zgromadzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz statuetki. Dla drużyny zostały przekazane czeki min. przez Pana Marka Malinowskiego Marszałka Województwa Podlaskiego, Pana Łukasza Siekierko Wiceprzewodniczący Województwa Podlaskiego i Pana Marka Kaczyńskiego Wójta Gminy Nowe Piekuty.

Serdecznie Gratulujemy!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.