SPR Nowe Piekuty awansował do II Ligi!

cof

Trzy lata… tyle zespół z Nowych Piekut czekał na osiągnięcie wyznaczonego celu. W niedzielę SPR zapewnił sobie historyczny awans do II Ligi Piłkarzy Ręcznych.

25 marca w Białymstoku odbył się mecz, którego stawką było pierwsze miejsce. Bestios Białystok podejmował SPR Nowe Piekuty. Trenerzy piekuckiego zespołu postawili zawodnikom jedno zadanie „Macie awansować!”. Mobilizacja, emocje i ogromna chęć były gwarantem sukcesu.

Trzeba jednak zaznaczyć, że białostoczanie postawili trudne warunki. Wynik meczu cały czas był wyrównany. Raz na prowadzeniu byli gospodarze, raz ekipa gości. Doskonale w ten mecz wszedł Marcin Piekutowski. W zdobywaniu kolejnych bramek wspierał go Dawid Werpachowski i Michał Piekutowski. W pierwszej połowie najlepszy wśród białostockich szczypiornistów był Damian Kowalczuk. Oba zespoły świetnie radziły sobie w defensywie i prezentowały twardą grę. Na przerwę SPR schodził z jednobramkowym prowadzeniem (12:13).

W drugiej odsłonie sytuacja nie uległa zmianie. Dało się zauważyć, że żadna z drużyn nie zamierza odpuszczać. W ataku uaktywnili się kolejni zawodnicy. Po stronie Bestiosu doskonale prezentowali się Mateusz Puchalski i Adam Gawza. Wśród SPR-u swoje sytuacje wykorzystali Adrian Kostro, Rafał Broniek i Rafał Kostro. To właśnie po bramce tego ostatniego, piekucki zespół wyszedł na prowadzenie (26:27), ale w ostatniej akcji meczu Puchalski zdołał wyrównać wynik.

Po zmianie przepisów, spotkanie nie może zakończyć się remisem. Niezbędna jest więc seria rzutów karnych. W tym elemencie SPR poległ, ale mimo porażki, w ogólnej klasyfikacji Podlaskiej III Ligi Piłkarzy Ręcznych, nazbierał więcej punktów i tym samym awansował do II Ligi.

Tego, co właśnie si wydarzyło, nie da się opisać! To niesamowite jak wielkie rzeczy mogą dziać się w naszym małym, wiejskim świecie. Jestem dumny z mojej drużyny. Ciężką pracą zapracowaliśmy na ten sukces. Moi zawodnicy i wszyscy, którzy angażują się w projekt o nazwie SPR Nowe Piekuty, poświęcili swój czas, pieniądze oraz zdrowie. Trzy lata zajęło nam zbudowanie drużyny, prawdziwej drużyny! Raz było lepiej, raz gorzej, ale to już przeszłość. Dziś chcemy cieszyć się z naszego sukcesu. Dziękuję zespołowi, zarządowi, sponsorom, a także naszym wspaniałym kibicom! Bez was nie ma nas! Dziękuję – powiedział po meczu trener Piotr Tymiński.

Królem strzelców Podlaskiej III Ligi Piłkarzy Ręcznych w sezonie 2017/2018 został Marcin Piekutowski. – Jest to ogromne wyróżnienie, ale również nagroda za moją pracę. Muszę jednak podkreślić, że na tę statuetkę zapracowała cała drużyna. Bardzo dziękuję trenerowi, jak i kolegom za zaufanie. Ja mogę liczyć na nich, a oni wiedzą, że mogą liczyć na mnie. Staram się to udowadniać w każdym meczu i teraz razem zbieramy tego plony. Cieszę się, ze mogę być częścią takiej ekipy. Dziękuję! – skomentował „Mały”.

W Białymstoku pojawiła się liczna grupa kibiców, która swoim dopingiem mobilizowała SPR do lepszej gry. – Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Nowe Piekuty, pana Marka Kaczyńskiego oraz wsparciu organizacyjnym Zastępczyni Wójta – pani Ewie Pruszyńskiej, udało nam się zorganizować pierwszy duży wyjazd kibiców. Do podstawionego autokaru weszło około czterdzieści osób. Kilkanaście osoób przyjechało własnymi autami, a kilka dołączyło bezpośrednio z Białegostoku. Stworzyliśmy niesamowitą atmosferę. Ten doping sprawił, że nasza drużyna grała jak u siebie. Dziękujemy wszystkim za przybycie i doping oraz za obecność na hali podczas całego sezonu. Jesteście najlepsi! – powiedziała sekretarz SPR-u, Aneta Dorotkiewicz. – Podziękowania należą się również zespołom, z którymi rywalizowaliśmy w całym sezonie. Dziękuję wszystkim za sportową rywalizację. Jednocześnie życzę wszystkim sukcesów, a przede wszystkim zdrowia! – dodała.

Bestios Białystok – SPR Nowe Piekuty 27:27 (karne 3:1) – awans SPR-u

Bestios Białystok: Stec Wojciech, Jabłoński Szymon (2), Kuczyński Michał, Płoński Łukasz (3), Kalinowski Przemysław (3), Gawza Adam (3), Puchalski Mateusz (10),

cof

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Organizacje pozarządowe, Sport i rekreacja, Sport i Turystyka, Stowarzyszenie Piłkarzy Ręcznych. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.