„Śpiewaj z nami dla niepodległej” – wspólne świętowanie 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Jabłoni Kościelnej i Nowych Piekutach

Obchody 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Jabłoni Kościelnej rozpoczęły się Mszą Świętą której przewodniczył Ksiądz Kanonik dr Andrzej Łapiński. W dalszej części młodzież i dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego na czele z Panem Leszkiem Dąbrowskim Przewodniczącym Rady Rodziców i Panią Martą Faszczewską Wiceprzewodniczącą Rady Rodziców przygotowali montaż słowno – muzyczny, następnie głos zabrał Pan Marek Kaczyński Wójt Gminy Nowe Piekuty. Po zakończonej akademii zgromadzeni goście oraz delegacje udały się pod pomnik nieznanego żołnierza, który znajduje się na cmentarzu parafialnym w Jabłoni Kościelnej, gdzie został odśpiewany Hymn Państwowy oraz złożono kwiaty i zapalono znicze. Na zakończenie uroczystości ośpiewano pieśń za poległych „Boże coś Polskę…”

Obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Nowych Piekutach rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w której wzięli udział ppor. Paweł Paula z 15 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Dąbrowie Moczydłach, Pan Stanisław Olędzki Radny Powiatu Wysokomazowieckiego, Pan Artur Żochowski Przewodniczący Rady Gminy Nowe Piekuty, Pan Marek Kaczyński Wójt Gminy Nowe Piekuty wraz z pracownikami, Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowych Piekutach, przedstawiciele Zespołów Szkolno – Przedszkolnych z Nowych Piekut oraz Jabłoni Kościelnej. Po zakończonej mszy świętej Chór „Swojskie Melodie” na czele z Panem Andrzejem Rybickim odśpiewał piosenki patriotyczne.
Następnie głos zabrał Pan Marek Kaczyński Wójt Gminy Nowe Piekuty oraz ppor. Paweł Paula.


Dalsza część obchodów odbyła się przy Pomniku Żołnierzy Armii Krajowej w Nowych Piekutach gdzie nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt przez przedstawicieli 15. Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej z Dąbrowy Moczydeł.
W dalszej części uroczystości zgromadzeni złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Żołnierzy AK w Nowych Piekutach,  oddając hołd wszystkim bohaterom, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.