Pomoc osobom niepełnosprawnym, starszym i samotnym w Gminie Nowe Piekuty

Ogłoszenie z dnia 18.03.2020r.

Pomoc osobom niepełnosprawnym, starszym i samotnym
w Gminie Nowe Piekuty


Wójt Gminy Nowe Piekuty w porozumieniu z Kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w czasie walki z epidemią koronawirusa, wychodząc naprzeciw potrzebom osób chorych, niepełnosprawnych, starszych, samotnych uruchamia możliwość specjalnej pomocy.

W tym czasie aż do odwołania w Gminie Nowe Piekuty uruchomiona zostaje specjalna usługa- realizowanie i dostarczanie podstawowych codziennych produktów i leków. Koszt zamówionych zakupów pokrywa sam zainteresowany, natomiast usługa jest bezpłatna. Zamówienie nie może przekroczyć 120 złotych.

Zakupy mogą obejmować: żywność, środki higieniczne, środki czystości, leki- na podstawie recept, w ilości niezbędnej do funkcjonowania. Zakupy realizowane będą w sklepach lokalnych. 

W razie pilnej potrzeby mogą być tez realizowane w imieniu osób potrzebujących opłaty takie jak: telefon, energia elektryczna lub inne terminowe.

Zgłoszenia przyjmuje od dnia 18.03.2020 Ośrodek Pomocy Społecznej

w Nowych Piekutach w godzinach od 800 do 1500 pod nr tel.: 666-090-399

Z tej formy pomocy mogą skorzystać osoby w wieku powyżej 60 lat, samotne lub mieszkające z drugą osobą niepełnosprawną, chorą
lub niesamodzielną.

Pomoc będzie świadczona wyłącznie spełniającym powyższe kryteria

w sytuacji jeżeli nie mają możliwości skorzystania z pomocy rodziny lub sąsiadów. Osoba kontaktująca się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nowych Piekutach zobowiązana jest podać swoje imię, nazwisko, adres, numer telefonu i jakiej pomocy potrzebuje.

UWAGA NA EWENTUALNYCH OSZUSTÓW !!

Żaden pracownik OPS ani wolontariusz nie zgłosi się do domu osoby potrzebującej jeżeli wcześniej ta osoba nie zgłosiła takiej potrzeby na usługę do Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jeżeli nie zgłosiliście wcześniej zapotrzebowania na pomoc nie otwierajcie drzwi ewentualnym osobom podającym się za wolontariuszy bądź inne osoby.

Jednocześnie proszę wszystkich Państwa Sołtysów
i mieszkańców Gminy o czujność i udzielanie pomocy potrzebującym bądź zgłaszanie potrzeby pomocy na telefon Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowych Piekutach

TEL: 666-090-399

                                                             Marek Kaczyński

                                                       Wójt Gminy Nowe Piekuty

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności (OPS). Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.