Podpisanie umowy na budowę przedszkola w Nowych Piekutach oraz Jabłoni Kościelnej

04 lipca 2022 roku  Pan Marek Kaczyński Wójt Gminy Nowe Piekuty podpisał umowę na budowę dwóch przedszkoli wraz z częścią przeznaczoną na żłobek. W Nowych Piekutach wykonawcą wyłonionym w przetargu nieograniczonym została firma REMONT-BUD Andrzej Gosk z Szepietowa. W Jabłoni Kościelnej wykonawcą wyłonionym w przetargu nieograniczonym została firma BUD-MAR Marek Łopieński z miejscowości Łopienie Jeże.

Budowa przedszkola łącznie ze żłobkiem w Nowych Piekutach przewiduje budowę budynku częściowo 2-kondygnacyjnego połączonego łącznikiem z istniejącym budynkiem szkoły podstawowej. Projektowana winda zapewni bezpośredni dostęp do wszystkich pomieszczeń dla osób z niepełnosprawnościami. Zgodnie z projektem w nowo projektowanym budynku przedszkola znajdowały się będą cztery sale przedszkolne, jedna sala żłobkowa, stołówka z zapleczem kuchennym z funkcją wydawania posiłków i cateringu oraz pozostałe pomieszczenia sanitarno-higieniczne i zaplecze potrzebne do prawidłowego i samodzielnego funkcjonowania obiektu. W pomieszczeniach przedszkolnych będą prowadzone 4 oddziały przedszkolne w zakresie opieki nad dziećmi w wieku 3-5 lat. W każdej z 4 zaprojektowanych sal może przebywać grupa dzieci do 25 osób (oraz opiekun i personel pomocniczy). Każda z sal ma bezpośredni dostęp do węzła sanitarnego oraz indywidualny magazynek na pomoce dydaktyczne. W części żłobka będzie prowadzony 1 oddział w zakresie opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. W nowo projektowanym budynku będę prowadzone zajęcia fizjoterapeutyczne, zajecie z psychologiem i logopedą.

Budowa przedszkola łącznie ze żłobkiem w Jabłoni Kościelnej przewiduje budowę budynku parterowego połączonego łącznikiem z istniejącą halą sportową. Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb dla osób z niepełnosprawnościami. Zgodnie z projektem w nowo projektowanym budynku przedszkola znajdowały się będą trzy sale przedszkolne, jedna sala żłobkowa, stołówka z zapleczem kuchennym z funkcja wydawania posiłków i cateringu oraz pozostałe pomieszczenia sanitarno-higieniczne i zaplecze potrzebne do prawidłowego i samodzielnego funkcjonowania obiektu. W pomieszczeniach przedszkolnych będą prowadzone 3 oddziały przedszkolne w zakresie opieki nad dziećmi w wieku 3-5 lat. W każdej z 3 zaprojektowanych sal może przebywać grupa dzieci do 25 osób (oraz opiekun i personel pomocniczy. Każda z sal ma bezpośredni dostęp do węzła sanitarnego oraz indywidualny magazynek na pomoce dydaktyczne. W części żłobka będzie prowadzony 1 oddział w zakresie opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. W nowo projektowanym budynku będę prowadzone zajęcia fizjoterapeutyczne, zajecie z psychologiem i logopedą.

Na budowę Przedszkoli Gmina otrzymała czek na inwestycje z pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Gmina Nowe Piekuty otrzymała czek o wartości 9 775 000 zł. : z czego 4 675 000 zł na budowę przedszkola łącznie ze żłobkiem w miejscowości Jabłoń Kościelna oraz 5,1 mln zł na budowę przedszkola łącznie ze żłobkiem w miejscowości Nowe Piekuty. 

Poniżej przedstawiamy wizualizację przedszkoli oraz zdjęcia z podpisania umów.

Podpisanie umowy z wykonawcą Panem Andrzejem Gos właścicielem firmy REMONT-BUD na budowę przedszkola wraz z częścią przeznaczoną na żłobek w Nowych Piekutach.

Podpisanie umowy z wykonawcą Panem Markiem Łopieńskim właścicielem firmy BUD-MAR na budowę przedszkola wraz z częścią przeznaczoną na żłobek w Jabłoni Kościelnej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.