Orszak Świętego Mikołaja przeszedł ulicami Nowych Piekut

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach, w ramach współpracy z Fundacją A.I.D.G. przy realizacji zadania publicznego „I ja chcę zostać świętym Mikołajem”, przygotowali spektakl uliczny połączony z animacjami dla widzów i przechodniów, a także z orszakiem świętego Mikołaja, który 6 grudnia br. przeszedł ulicami Nowych Piekut.

Celem świętowania dnia św. Mikołaja było zachęcanie uczestników przedsięwzięcia do zostawania na co dzień, a nie tylko od święta – św. Mikołajem, który pomagał biednym i wychowywał młodzież.

Uczniowie szkoły, oprócz obchodzenia święta 6 grudnia i podtrzymywania tradycji bożonarodzeniowych, mieli okazję otwierać się na drugiego człowieka i  dostrzegać jego potrzeby. Kulminacyjnym punktem obchodów dnia 6 grudnia było zaproszenie do orszaku świętego Mikołaja mieszkańców gminy i pracowników m.in. urzędu, przychodni, banku, firm, sklepów i innych zakładów zlokalizowanych w Nowych Piekutach, by na koniec wszyscy uczestnicy orszaku świętego Mikołaja mogli zatańczyć i zaśpiewać:

„O Święty Mikołaju przynosisz dobro nam

I mówisz: „Lubię dzielić się tym, co mam”.

Rozdajesz nam nadzieję, by z wiarą patrzeć w dal,

A miłość to największy twój dar!”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.