Obchody Dnia Niepodległości w Gminie Nowe Piekuty

11 Listopada świętowaliśmy obchody 101 Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.

Gminne obchody tego wyjątkowego Święta miały miejsce w Nowych Piekutach, gdzie w kościele parafialnym p.w. Św Kazimierza odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny po której Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach w krótkim i wzruszającym montażu słowno-muzycznym przypomnieli nam o tym jak nasi rodacy na przełomie ostatnich stuleci walczyli o wolność naszego kraju. Następnie głos zabrał Pan Marek Kaczyński Wójt Gminy Nowe Piekuty.

W dalszej części uroczystości zgromadzeni złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Żołnierzy AK w Nowych Piekutach,  oddając hołd wszystkim bohaterom, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

Obchody Dnia Niepodległości w Jabłoni Kościelnej rozpoczęły się uroczysta mszą św. w intencji naszej Ojczyzny w kościele parafialnym p.w. Ap. Piotra i Pawła, następnie dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej zaprezentowały krótką część artystyczną po czym wszyscy przeszli na cmentarz parafialny gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza złożyli kwiaty i zapalili znicze, oddając hołd wszystkim bohaterom, którzy oddali życie za nasza Ojczyznę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.