Nasi Mistrzowie

19.09.2015 na stadionie  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku  odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2015/2016 oraz Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego 2014/2015. Uroczystości odbyły się w ceremoniale olimpijskim zapoczątkowane zapaleniem znicza olimpijskiego. Następnie odbyła się defilada szkół z najlepszymi osiągnięciami sportowymi w roku szkolnym 2014/2015 zakończona uroczystym przyrzeczeniem sportowców.

W wydarzeniu tym wzięli udział nauczyciele wychowania. fiz. i uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowych Piekutach na czele z Panią Dyrektor Danutą Wyszyńską. W uroczystości uczestniczył także Pan Marek Kaczyński Wójt Gminy Nowe Piekuty. W minionym roku szkolnym uczniowie osiągnęli wiele sukcesów sportowych, dzięki którym możemy  szczycić się I miejscem w Sporcie  Szkolnym Małych Szkół Podstawowych Województwa Podlaskiego w roku szkolnym 2014/2015. Uczniowie z terenu naszej gminy podczas licznych zawodów sportowych w roku szkolnym 2014/2015 zdobyli aż 740 punktów. Pierwszy raz w historii, szkoły z kategorii gmin wiejskich zdobyły tak dużą punktację,  która w klasyfikacji szkół dużych uplasowałby je na 3 miejscu w województwie.

Nasi uczniowie otrzymali  również puchary I miejsce w Sporcie  Szkolnym Chłopców Małych Szkół Podstawowych Województwa Podlaskiego w roku szkolnym 2014/2015 oraz za            II miejsce w Sporcie  Szkolnym Dziewcząt Małych Szkół Podstawowych Województwa Podlaskiego w roku szkolnym 2014/2015 Pan Wójt odebrał także Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego za III miejsce w Wojewódzkiej Klasyfikacji Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego w sporcie dzieci i młodzieży szkolnej.

Brawo nasi sportowcy i nauczyciele prowadzący !!!

1 (Kopiowanie) 2 (Kopiowanie) 3 (Kopiowanie) 4 (Kopiowanie) 6 (Kopiowanie) 7 (Kopiowanie)

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.