Zakończyliśmy realizację projektu grantowego pn. „Magazyny energii dla mieszkańców Gminy Nowe Piekuty”, współfinansowanego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021–2027, Działanie 2.4 Energia odnawialna, Typ projektu: Budowa lub rozbudowa magazynów energii elektrycznej oraz magazynów ciepła poprawiających sprawność wykorzystania energii z OZE.

W ramach projektu:

  • wykonano 28 instalacji magazynów energii elektrycznej,
  • zrealizowano 4 instalacje magazynów energii cieplnej,
  • przeprowadzono 3 spotkania edukacyjno-informacyjne skierowane do mieszkańców oraz dzieci ze szkół z terenu Gminy Nowe Piekuty.

Całkowity koszt  wyniósł 1 157 775,92 zł  Gmina Nowe Piekuty otrzymała na realizację projektu dofinansowanie w wysokości 810 443,76 zł.

Wszystkie montaże zostały przeprowadzone prawidłowo i zakończyły się sukcesem. Spotkania edukacyjne miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej oraz promocję odnawialnych źródeł energii i nowoczesnych technologii magazynowania energii.

Dziękujemy wszystkim grantobiorcom, mieszkańcom, uczestnikom spotkań za zaangażowanie i współpracę. Wspólnie przyczyniamy się do poprawy efektywności energetycznej i ochrony środowiska w naszej gminie.