I Gminny Konkurs Piosenki „Ludowej”

W ostatni czwartek odbył się pierwszy konkurs Piosenki Ludowej organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowych Piekutach, którego celem było m.in. wsparcie i promowanie talentów, zachęcenie do ponadpokoleniowych spotkań muzycznych oraz przywrócenie zbiorowej pamięci, niektórym zapomnianym już polskim piosenkom ludowym.

Impreza odbyła się pod patronatem Pana Marka Kaczyńskiego, Wójta Gminy Nowe Piekuty, a fundatorem nagród był Spółdzielczy Bank Rozwoju  oddział w Szepietowie. Konkurs skierowany był do solistów i rodzin z terenu Gminy Nowe Piekuty.

Komisja w składzie Danuta Rząca, Paweł Juszyński oraz Monika Rogalewska, złożona z osób od lat związanych z muzyką, dokonała oceny 11 wykonań piosenek ludowych biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, wrażenie artystyczne, muzykalność oraz warunki głosowe wykonawców.

W kategorii „Klasy I-IV” pierwsze miejsce zajęli Daria Brzozowska i Karol Jabłoński za samodzielne wykonanie utworu „Lipka”, drugie miejsce – Natalia Drewnowska również za wykonanie utworu „Lipka” oraz Zuzanna Żochowska za wykonanie utworu „Gdzie strumyk płynie z  wolna”. Trzecie miejsce zajęła Alicja Uszyńska za wykonanie utworu „Czerwone Jabłuszko”.

W kategorii „Klasy V-VIII” pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Jabłońska za wykonanie utworu „W moim ogródeczku”. Drugie miejsce zajęła Milena Wojtkowska za wykonanie tego samego utworu oraz Zofia Rutkowska za wykonanie utworu „Ułani, ułani”.

W kategorii „Rodzina” wygrały Nadia i Nikola Drewnowskie za wykonanie utworu „Lipka”. Drugie miejsce zajęły Zofia i Julia Makarewicz za utwór „Smagły” oraz Maja i Hanna Perkowskie za wykonanie utworu „Czerwone jagody”.  

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Aktualności (GOK), Aktualności (UG). Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.