Gminne obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Gminne Obchody Dnia Strażaka

Gminne obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Gminne Obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Jabłoni Kościelnej, której przewodniczył ks. kan. dr Andrzej Łapiński.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Gminy Nowe Piekuty na czele z Wójtem Gminy – Panem Markiem Kaczyńskim, Rady Gminy Nowe Piekuty, władz Powiatu Wysokomazowieckiego, Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, jednostek OSP z terenu Gminy Nowe Piekuty wraz z Pocztami Sztandarowymi, stowarzyszeń i instytucji z terenu gminy oraz  dyrektorzy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej wraz z Radą Rodziców, nauczycielami, młodzieżą i mieszkańcy gminy.

Po mszy świętej w intencji Ojczyzny i Strażaków zgromadzeni odśpiewali hymn narodowy oraz obejrzeli część artystyczną w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej.

Na zakończenie głos zabrał Pan Marek Kaczyński, który w krótkim przemówieniu nawiązał do historii Konstytucji 3 Maja, obchodów Dnia Strażaka oraz obecnej sytuacji panującej na świecie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Aktualności (GOK), Aktualności (OPS), Aktualności (UG), Ochotnicze Straże Pożarne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.