230. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

230 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

W Gminie Nowe Piekuty obchody 230 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Świętego Kazimierza, której przewodniczył ksiądz proboszcz Tadeusz Sołtysik. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Rady Gminy Nowe Piekuty na czele z Panem Arturem Żochowskim Przewodniczącym Rady Gminy Nowe Piekuty, Dyrektorzy Szkoły Podstawowej w Nowych Piekutach, przedstawiciele jednostek podległych, poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu naszej gminy. Po zakończonej mszy świętej głos zabrał Pan Marek Kaczyński Wójt Gminy Nowe Piekuty, który w krótkim przemówieniu przypomniał historię Konstytucji 3 Maja.

W dalszej części zgromadzone delegacje udały się pod pomnik poświęcony Żołnierzom Armii Krajowej i mjr Kazimierzowi Kamieńskiemu ps. „Huzar”, gdzie został ośpiewany Hymn Narodowy oraz złożone zostały kwiaty.Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.