15 sierpnia Święto Wniebowzięcia NMP oraz Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia to dzień, w którym Kościół katolicki obchodzi święto Wniebowzięcia NMP, znane także jako święto Matki Boskiej Zielnej.

W rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 r. zostało ustanowione Święto Wojska Polskiego.

Sto dwa lata temu miała miejsce jedna z najważniejszych zwycięskich bitew polskiego oręża – Bitwa Warszawska zwana „Cudem nad Wisłą”, która zdecydowała nie tylko o przyszłości odrodzonej Polski, lecz także o przyszłości Europy. Był to kulminacyjny moment trwającej od 1919 roku wojny polsko-bolszewickiej, w której walczyli Polacy ze wszystkich regionów kraju, od świeżo włączonego do Polski Pomorza po Śląsk, od Wielkopolski po Kresy.

  W Gminie Nowe Piekuty upamiętniamy ten dzień poprzez wywieszenie flag przy ulicach, na obiektach użyteczności publicznej i domach prywatnych. Uczcimy to święto poprzez uczestniczenie we Mszach Św. w naszych świątyniach parafialnych w Nowych Piekutach, Jabłoni Kościelnej oraz Hodyszewie.

Zapraszamy mieszkańców do udziału w uroczystościach i wspólnego oddania czci Żołnierzom Wojska Polskiego, którzy w 1920 roku odparli bolszewicką nawałę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.