Wojewódzki konkurs pn. ” Tradycyjny stół wigilijny”

Samorząd Województwa Podlaskiego, wystąpił z inicjatywą organizacji wojewódzkiego konkursu kulinarnego pn. „Tradycyjny stół wigilijny”, skierowanego do grup formalnych i nieformalnych (np. Kół Gospodyń Wiejskich, stowarzyszeń) działających na obszarach wiejskich województwa podlaskiego.

Głównym celem przedsięwzięcia jest identyfikacja naszego regionalnego dziedzictwa kulinarnego oraz przekazanie młodemu pokoleniu tradycji przygotowywania potraw.
Przez inicjowanie tego typu projektów chcemy ocalić od zapomnienia kulinarne specjały, znane od wielu pokoleń na Podlasiu. W związku z tym do udziału w konkursie serdecznie zapraszamy organizacje formalne lub nieformalne, pragnące zaprezentować tradycyjne kulinarne potrawy wigilijne. Zadaniem uczestników będzie przedstawienie ich do oceny komisji w dniu konkursu, który rozpocznie się o godz. 09:00, 6 grudnia br. /środa/
w Restauracji „Alumnat” w Tykocinie, ul. Poświętna 1. Dla uczestników przewidujemy ciekawe nagrody rzeczowe.

Więcej informacji znajduje się załączonym w regulaminie  

Chętnych do udziału w konkursie prosimy o zgłoszenia najpóźniej do 16 listopada do Gminnego Ośrodka Kultury w Nowych Piekutach, osobiście lub mailowo na adres gok@nowepiekuty.pl.

Dołączamy kartę zgłoszenia do konkursu

W przypadku pytań organizacyjnych proszę o kontakt telefoniczny do GOK-u Nowe Piekuty- tel 86 4761 523

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.