Informacja o terminie składania wniosków o przyznanie świadczeń rodzinnych

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowych Piekutach

              Informuje o terminie składania wniosków o przyznanie świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy od 1 listopada 2020 roku do 31 października 2021roku.

  1. Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy są przyjmowane od dnia 1 sierpnia danego roku.
  2. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada.
  3. W przypadku gdy osoba ubiegająca się oświadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia.
  4. W przypadku gdy osoba ubiegająca się oświadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 31 grudnia danego roku, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

W przypadku nowego okresu zasiłkowego od 01.11.2020r. do 31.10.2021r. dochody dokumentuje się za 2019rok.

Kryterium dochodowe na osobę w rodzinie w okresie zasiłkowym 2020/2021 wynosi 674,00zł netto miesięcznie na osobę w rodzinie lub 764,00zł netto miesięcznie na osobę jeśli w rodzinie wychowuje się dziecko niepełnosprawne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności (OPS). Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.