Gminne obchody Dnia Pamięci o Sybirakach

W niedzielę 15 kwietnia w kościele parafialnym w Nowych Piekutach odbyły się uroczyste obchody Dnia Pamięci o Sybirakach.

Obchody rozpoczęły się od uroczystego przemarszu Pocztów Sztandarowych i uczestników do kościoła w Nowych Piekutach, gdzie o 11.30 odbyła się Msza Święta. Po Mszy Świętej dalsza część uroczystości odbyła się na placu przykościelnym, gdzie znajduje się Tablica Pamięci, poświęcona Sybirakom oraz Dęby Pamięci. Okolicznościowe przemówienia wygłoszone przez Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach, panią Danutę Wyszyńską oraz Wójta Gminy Nowe Piekuty pana Marka Kaczyńskiego przypomniały nam jak ważna jest pamięć o tragicznych losach naszych rodaków.

Sybiracy, reprezentanci władz oraz jednostek samorządowych i uczniowie złożyli kwiaty pod Tablicą Pamięci i zapalili znicze pod Dębami Pamięci. Oficjalną część obchodów zakończyło wręczenie nagród laureatom IX Szkolnego Konkursu na Wypracowanie Historyczne o Tematyce Sybirackiej, wymarsz Pocztów Sztandarowych spod kościoła oraz poczęstunek w świetlicy szkolnej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.